Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego kobiety uwielbiają świece zapachowe?

2019-09-24
Dlaczego kobiety uwielbiają świece zapachowe?

Polki pokochały świeczki zapachowe, inspirując się zamiłowaniami koleżanek z Zachodu. Podążamy za trendami i modą, tym razem było podobnie. Świece zapachowe palone były kiedyś głównie w USA i Wielkiej Brytanii, dzisiaj dekorują domy również w naszym kraju. Mają niezwykłą moc przenoszenia nas w czasie. Dzięki zapachom możemy podróżować tam, gdzie poniosą nas marzenia. Zburzone zostają wszystkie mury i pokonane przeszkody. To niezwykłe, jak zapach potrafi wpłynąć na nasz nastrój i samopoczucie, pokazać nam obrazy z przeszłości i pobudzić naszą wyobraźnię.

Przywołują wspomnienia

Świece zapachowe przypominają nam momenty, za którymi tęsknimy, które wspominamy z łezką w oku, z uśmiechem na twarzy oraz nostalgią w oczach. Zapach wanilii i cytrynowych ciasteczek przeniesie nas do kuchni babci, świeżo wypranej bawełny do sypialni, którą każdego dnia starannie przygotowywała mama, a drzewa cedrowego do gabinetu, w którym długimi dniami pracował tata. Świeczki zapachowe pomogą Ci przywołać wspomnienia z rodzinnych wakacji nad morzem, weekendowego wypadu z przyjaciółmi w góry czy pierwszej randki ze swoją drugą połówką. Rozpalamy płomień i w kilka chwil znajdujemy się w zupełnie innym miejscu. Kobiety uwielbiają takie nostalgiczne podróże.

Kreują nastrój

Płeć piękna posiada fantastyczny instynkt, którym kieruje się przy tworzeniu nastroju w swoim otoczeniu. Naturalna, wrodzona zdolność kobiet do kreowania konkretnego nastroju sprawia, iż poszukują one sposobu, aby zaaranżować wnętrze zgodnie ze swoim temperamentem. Panie lubią zmiany, nawet te najdrobniejsze potrafią wykorzystać tak, że wnętrze emanujące energią cytrusów w kilka sekund zamieni się w romantyczny, lawendowy klimat. Świece zapachowe otulają wnętrze blaskiem i ciepłem płomienia, które sprawiają, że wnętrze jest bardzo przytulne. Zapach dodatkowo potęguje efekt, który chcemy osiągnąć. Dekoruje wnętrze spokojną, energetyczną, kwiatową lub orientalną wonią.

W świecie marzeń i fantazji

Świece dekoracyjne są doskonałymi zamiennikami lamp i żyrandoli. Po ciężkim oraz wyczerpującym dniu potrzebujemy chwili wytchnienia i wyciszenia. Zmęczeni oczekujemy odprężającego momentu tylko dla siebie, kiedy moglibyśmy pomarzyć o egzotycznej podróży na rajską wyspę, ekscytującej wyprawie w góry, leśnym spacerze w delikatnym promieniach słońca czy też pikniku na łonie natury w otoczeniu lawendy lub magnolii. Świece zapachowe posiadają magiczne moce. W kilka chwil potrafią zmienić nasze spojrzenie na rzeczywistość. Już nie odczuwamy niepokoju, jaki towarzyszy zbliżającym się spotkaniem z ważnym klientem, zapominamy o stresie związanym z presją czasu przy wymagającym projekcie, odciągamy od siebie myśli, które zaburzają naszą wewnętrzną harmonię. Pozostaje nam tylko marzyć, zatapiając się w zapachu, który zabiera nas w kolejną fantastyczną podróż…

Świece zapachowe to lekarstwo na niesprzyjające samopoczucie

Każdy zapach ma swoje wyjątkowe właściwości. Lawenda obniża poziom stresu i uspokaja, wanilia stanowi jeden z silniejszych afrodyzjaków, jaśmin łagodzi stany lękowe, cytrusowe owoce pobudzają, rozmaryn poprawia kreatywność, natomiast róża sprzyja lepszemu zapamiętywaniu. Możesz więc bawić się zapachami i wybierać je zgodnie z aktualnym Twoim nastrojem czy też charakterem sytuacji. To za tą władzę nad ludzkim samopoczuciem i emocjami kobiety kochają świece zapachowe. Dostrzegają w nich swoich cichych sprzymierzeńców w kreowaniu świata takim, jakim chciałybyśmy, aby on był.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel