Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak prawidłowo palić świece?

2018-05-10
Jak prawidłowo palić świece?

Sztuka palenia świec wbrew pozorom nie jest tak banalna i prosta jakby się mogło wydawać. Otóż świeczek nie pali się jak znicze. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka bardzo prostych porad jak prawidłowo wypalić świecę do końca oraz kilka zasad bezpieczeństwa, które należy zachować przy paleniu świeczek.

Każdą świeczkę można wypalić prawidłowo bez najmniejszego problemu, wystarczy przestrzegać kilku zasad, a będzie wyglądała estetycznie nawet w miarę coraz większego wypalania.

Jeżeli płomień jest słaby, a świeca źle się pali:

W takim przypadku należy przyciąć knot. Za długi knot powoduje, że górna jego część może się spalić. W efekcie wywołuje to zmniejszenie płomienia i nierównomierne spalanie świecy. Dlatego knot zawsze powinien być krótki. Wystarczy kilka milimetrów. Szczególnie ma to miejsce w przypadku grubych knotów.

Świeca wywija się na zewnątrz:

Zjawisko to może wynikać z kształtu oraz szerokości świecy. Jeżeli przy spalaniu zewnętrzna pozostałości niewypalonego wosku zaczynają się wywijać na zewnątrz, to po zgaszeniu i ostygnięciu świecy zbędne warstwy należy usunąć nożykiem i wyrzucić.

W sklepie Korleone.pl znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości, bezpieczne świece. Nie zapominaj jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że świeca to żywy ogień. Nigdy nie można jej zostawiać samej sobie, bez pilnowania, gdyż może to doprowadzić do pożaru domu lub mieszkania.

Zasady bezpieczeństwa:

  • Zawsze umieszczaj zapaloną świecę na odpowiedniej podstawce odpornej na wysoką temperaturę. Szklana podstawka ze zwykłego szkła może pęknąć pod wpływem wysokie temperatury, co w skrajnych przypadkach może powodować rozbiciem świeczki na kawałki i zaprószeniem ognia, a w konsekwencji pożarem domu lub mieszkania.
  • Nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy opuszczając pomieszczenie, w którym się pali.
  • W przypadku świec z zatopionymi na dnie elementami ozdobnymi nie wypalaj świeczki do końca. Gdy wosk stopi odkrywające zatopione elementy ozdobne, wymień świeczkę na nową. Elementy ozdobne mogą zająć się ogniem i doprowadzić do pożaru w domu lub mieszkaniu.
  • Nie dokładaj, ani nie dolewaj innego wosku do zapalonej świecy.
  • Jeżeli jesteś zapominalski i zdarzyło Ci się już zostawić w domu zapaloną świeczkę, pomyśl o ubezpieczeniu swojego domu lub mieszkania. 
  • Jeżeli masz małe dzieci, nie dopuszczaj ich do zabawy ze świecą i ogniem. Również pomyśl w takim wypadku o ubezpieczeniu swojego domu czy mieszkania.
  • O ile straty materialne może pokryć ubezpieczenia, to   życie i zdrowie domowników jet bezcenne, dlatego nigdy nie bagatelizuj powyższych zasad. Stosując powyższe zasady, można całkowicie bezpiecznie palić świece w domu, czy mieszkaniu, bez obaw o zagrożenie pożarem.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel